Wynik CT a zdrowie psychiczne
Szanowni Panstwo, mamy podejrzenie, ze osoba z kregu rodziny jest nieswiadoma tego co robi. Lekarz proponuje zgloszenie u psychiarty. W wyniku badania z CT znalazlam nastepujace informacje: Zanikowe poglebienie bruzd mozgu i mozdzku. zaniki korowo-podkorowe, drobne ogniska naczyniopochodne nad- i podnamiotowo. Leukoaraioza. Co to znaczy? Jaki wplyw to ma na psychike. Czy mozna takiej osobie powierzyc dziecko? Dziekuje serdecznie za odpowiedz.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Witam,
trudno zinterpretować opis CT mózgu bez znajomości pacjenta i jego objawów.
Sama leukoarajoza może objawiać się drobnymi deficytami neurologicznymi i łagodnymi zaburzeniami poznawczymi albo poważnymi deficytami powodującymi głęboką niepełnosprawność i otępienie.
Jeżeli macie Państwo obawy o stan psychiczny tej osoby proponuję konsultację z psychiatrą w poradni zdrowia psychicznego.
pozdrawiam