Wynik CT a zdrowie psychiczne

Szanowni Panstwo, mamy podejrzenie, ze osoba z kregu rodziny jest nieswiadoma tego co robi. Lekarz proponuje zgloszenie u psychiarty. W wyniku badania z CT znalazlam nastepujace informacje: Zanikowe poglebienie bruzd mozgu i mozdzku. zaniki korowo-podkorowe, drobne ogniska naczyniopochodne nad- i podnamiotowo. Leukoaraioza. Co to znaczy? Jaki wplyw to ma na psychike. Czy mozna takiej osobie powierzyc dziecko? Dziekuje serdecznie za odpowiedz.

Witam,
trudno zinterpretować opis CT mózgu bez znajomości pacjenta i jego objawów.
Sama leukoarajoza może objawiać się drobnymi deficytami neurologicznymi i łagodnymi zaburzeniami poznawczymi albo poważnymi deficytami powodującymi głęboką niepełnosprawność i otępienie.

Jeżeli macie Państwo obawy o stan psychiczny tej osoby proponuję konsultację z psychiatrą w poradni zdrowia psychicznego.

pozdrawiam