Wynik gazometrii
Witam! Mam 24 lata. Od pół roku mam zawroty głowy, kołatanie serca (robione badanie Holtera, średnie tętno serca 74), szum w uszach i czasem dziwne pukanie w jednym uchu. Dodam, że we wrześniu miałem operację kolana i po kuracji leżącej zaczęły mi się te wszystkie, różne rzeczy związane ze zdrowiem. Jestem astmatykiem. Bardzo bym prosił o diagnozę gazometrii, a wiec: pH 7,426, pCO2 37,6, pO2 74,4, krew tetnicza [22-26], krew kapilarna [21-27], krew żylna [23-27], BE -0,2, o2CT 21,7, O2sat 95,3, TCO2 25,4. Z góry dzękuję i pozdrawiam.
24 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska
64 poziom zaufania
Witam!
Nie napisał Pan z jakiej krwi była oznaczana gazometria, ale poza nieznacznie obniżaną saturacją (ale jeszcze w granicach normy) - nie ma odchyleń w przytoczonych wynikach krwi. Objawy, które Pan opisuje, są bardzo niespecyficzne - i trudno na ich podstawie, bez możliwości uzupełnienia wywiadu, przeprowadzenia badania fizykalnego oraz ewentualnych badań dodatkowych, wskazać najbardziej prawdopodobną przyczynę. Kołatanie serca może być czasem jako objaw niepożądany stosowanych leków przeciwastmatycznych - warto to skunsultować z lekarzem prowadzącym.
Jeżeli natomiast chodzi o zawroty głowy, szum w uszach i pukanie - rozumiem, że przyczyna kardiologiczna została wykluczona, a jeżeli opisane dolegliwości dotyczą jednego ucha, to proponuję konsultację laryngologiczną.
Tutaj znajdzie Pan krótką notatkę o diagnostyce astmy.
Serdecznie pozdrawiam!