Wynik nasienia u 32-latka

proszę o interpretację mam 32 lata,wynik nasienia jest nstp.obj.7,6ml;ph7,8;lepkość:prawidłowa;kol.praw.;upłynnienie prawid. po 20min;aglutynacja(-);liczba plemn/ml:100x10(6);a-ruch progr.szybki10;b-r.p.wolny28;c-r.niepraw.33;d-nieruchome29;spermocytogram:odsetek prawidł4%; def.głowy(-)36%makrocefalus;def witki(-)36%zwinięta,brak;def.cz. pośred.(-)54% załamanie;lekoc,kom.okrągłe2-3 w p.w. Co mówi ten wynik,czy mam się czym martwić??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinien ocenić lekarz, który zlecił wykonanie badania.