Wynik PSA, cholesterolu oraz TG i AspAT

Witam. Mam 63 lata jestem mężczyzną moje wyniki budzą wątpliwości proszę o weryfikację: [ PSA] całkowity-7.160 ng/ml.CHolesterol całkowity-171.69mg/dl CHolesterol HDL-60.60mg/dl, CHolesterol LDL-64.70mg/dl, TG[Trójglicerydy]-422.08 AspAT(Aminotransferaza asparaginianowa) 52.25.

Podwyższony poziom PSA sugeruje chorobę gruczołu krokowego ( prostaty ) i należy koniecznie zgłosić się do urologa. Cholesterol całkowity, LDL i HDL są w normie.
Natomiast 3-krotnie podwyższony poziom trójglicerydów i lekko podwyższony AspAT może wystąpić po uprzednim wypiciu alkoholu i jeśli tak to powtórzyć badanie po 2 -tygodniowej abstynencji. Jeśli nie było alkoholu, to zgłosić się do lekarza, który ustali dietę i raczej powtórzy badanie i ewentualnie wypisze odpowiedni lek.