Wynik RTG płuc 49-letniej osoby do analizy

proszę o wyjaśnienie opisu zdjęcia rent. płuc ... obustronnie nadprzeponowo skąpe pasmowate zagęszczenia , bardziej nasilone po stronie lewej - podejrzenie zmian nieodmowo - włóknistych , poza tym pola płucne prawidłowo powietrzne , bez zmian ogniskowych

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie historii medycznej pacjenta oraz być może rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.