Wyniki badań a Zespół Gilberta
Zespół Gilberta czy jednak coś innego? Witam serdecznie - objawy: chroniczne zmęczenie, bezsenność, pobolewanie brzucha. Wyniki badań ( i po tygodniu): bil. cał 1,94 (2,4; pośr. 1,5 bezpośr. 0,5), AspAt 32,3 (42,4), AlAT 23,4 (37,5). Surowica silnie zażółcona. USG jamy brzusznej prawidłowe, CRP w normie, HCV ujemny. Morfologia w normie (wcześniej częsta anemia). Osoba szczupła, niepijąca. Czy to może być zespół Gilberta? Jeśli nie, jaka dalsza diagnostyka?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Podane wyniki badań mogą wskazywać na zespół Gilberta. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.