Wyniki USG tarczycy przy niedoczynności

Witam robiłam ostatnio usg tarczycy biorę Euthyrox N25 niestety nie mogę na razie skonsultować wyników z lekarzem ponieważ wizytę mam dopiero w styczniu a treść badań trochę mnie niepokoi : Wielkość tarczycy na dolnej granicy normy. Struktura i echogenniczość miąższu nieznacznie nierówne z pojedyńczymi zwłóknieniami . Brak guzków i zmian ogniskowych. Mam pytanie czy jest czym się przejmować czy oprocz zwykłej niedoczynność wszystko jest dobrze z tarczycą ?

Dzień dobry,

Opisane zmiany mogą być wynikiem zapalenia gruczołu (najczęściej przebiega bezboleśnie), które stało się u Pani przyczyną niedoczynności tarczycy. Niejednorodna echogeniczność najczęściej jest wynikiem autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Zwłóknienia mogły się pojawić już jakiś czas temu w wyniku stanu zapalnego - nie ma powodu do niepokoju. Proszę oznaczyć sobie przeciwciała antyTPO i aTG, chyba, że już kiedyś je Pani oznaczała.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz