Wysoka waga w stosunku do wzrostu u 24-latki

Mam 24lata przy wzroście 1.65cm ważę 87kg .Staram się jeść zdrowo dużo warzyw i owoców , tylko chude mięso nie smażone .Zrezygnowałam całkowicie z chleba .Nie pale nie pije alkoholu .Staram się pic min butelkę 1,5 wody dziennie i w międzyczasie pic 1-2 herbat ziołowych.Wiem dużo przytyłam i obecnie nie wiem jak to zrzucić. Nie uprawiam sportów ,bo nie mam na to czasu mam problemy z zasypianiem chodzę spać ok 3-4 rano podjadam jak to zmienić ??,chce się dobrze czuć w swoim ciele .proszę o radę .

Witam serdecznie,

poza zmianami które pani wprowadziła należy zadbać o regularności spożywanych porcji, 3 głowne posiłki oraz dwie przekąski. Nie popijać do ani bezpośrednio po posiłkach. Ostatni posiłek ok. godz. 20, najpóźniej 21. Warto wprowadzić ziołowe herbaty wyciszające układ nerwowy wieczorem np. melisa, kozłek lekarski. Prawidłowy i regeneracyjny sen jest niezbędny aby uregulować metabolizm. Regularny wysiłek fizyczny, szczególnie na świeżym powietrzu powinien wspomóc zasypianie i na pewno poprawi ogólne samopoczucie.
Bardziej szczegółowe wskazówki są możliwe po osobistym wywiadzie i analizie.

pozdrawiam serdecznie

dietetyk, naturoterapeutka Joanna Brejecka-Pamungkas

więcej informacji na www.naturalhealing.pl

Na problemy z zasypianiem może pomóc ciepłe mleko, ale jeśli to nie pomaga warto trochę się poruszać. Kilka ćwiczeń zmęczy organizm, spali dodatkowe kalorie i przy okazji łatwiej będzie zasnąć.

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska