Wystający brzuch a hiperlordoza

Dzień dobry! Jestem młodą, dość wysportowaną osobą. Mam 24 lata.Biegam półmaratony, zdrowo się odżywiam. Jakiś czas temu zapisałem się na siłownię, żeby nabrać trochę mięśni i wyglądać jak modele z okładek fitnessowych gazet (czyli kaloryfer na brzuchu itp. itd.) Niepokoi mnie natomiast mój wystający brzuch. Podejrzewam u siebie hiperlordozę. Jak wysuwam miednicę do przodu- brzuch znika. Do kogo powinienem się udać? Do ortopedy czy fizjoterapeuty? Czy można to wyleczyć ("wyprostować się")?Pozdr

Hiperlorodza jest mitycznym schorzeniem któremu przypisuje się wiele problemów a tak naprawdę to kręgosłup przyjmuje taki kształt jaki jest zaprogramowany w genach. Co do postawy ciała to porównać ze zdjęciami rodziców z młodości.