Jak pozbyć się wystającego brzuszka przy problemach z kręgosłupem?

Witam, Mam 13 lat, ważę 47 kilo i mam 157 cm wzrostu. Jednak mam wystający brzuch, przez co niestety słyszę, iż jestem gruba. Mam problemy z kręgosłupem. Podobno przez niego, brzuch mi "idzie" do przodu. Wydaje mi się, że muszę schudnąć! Jak jeść, by nie mieć wzdęć? Czy muszę robić jakieś ćwiczenia? Jeśli tak, to jakie?

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, a wystający brzuch jest efektem skrzywienia kręgosłupa. Powinnaś udać się do lekarza, który poradzi jakie ćwiczenia wykonywać w Twoim przypadku oraz jak ćwiczyć postawę. Z mojej strony mogę polecić pływanie, które świetnie kształtuje sylwetkę i prostuje kręgosłup. Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i jest to moment, kiedy Twoje ciało rozwija się i kształtuje. Nie zwlekaj więc z wizyta u specjalisty, bo za kilka lat kręgosłup zakończy proces kostnienia i niewiele będziesz mogła zmienić.

Jeśli chodzi o wzdęcia powinnaś unikać ciągłego siedzenia, więcej się ruszać (chodzić na spacery, pływać), pić duże ilości wody (około 2 l dziennie) oraz unikać produktów ciężkostrawnych.

Pozdrawiam