Wzrost wagi przy torbielowatości jajników i mięśniaku

Witam, Mam 28 lat wzrost 170 cm waga 90 kg.w ciągu 3 lat przytyłam z wagi 60 kg. teraznie mogezrzucic tej wagi. jem regularnie, dużo pije.np:4:45 śn : 2-3 łyzki płatków owsianych z mlekiem 1,5% 08:00 jabłko nektarynka10:00 2-3 pomidory (chlebem razowym, bułka otrębową)masła, wędlina n. sucha krakowska.bądź własna pieczona14:00 pestki zdyni16:30 kolacja : schab pieczony z kapustą kiszoną. 2 razy basen.problem: torbielowatość jajników oraz mięśniak.W przeciagu miesiaca waga +10.Zgóry dziekuje.

Dzień dobry,
Sposób zywienia, który stosujesz jest dość ubogi i mało kaloryczny.
Przemiana materii jest obniżona i każde nawet jednorazowe zwiększenie kaloryczności powoduje tycie.
Zakładam iż przyjmujesz leki hormonalne lub inne które wyleczą torbielowatość jajników. To dobrze, bo zaburzenia hormonalne mogą powodować otyłość. Jednakże źle dobrane mogą działać odwrotnie - powodować tycie. Czy lekarz wkonywał badania hormonalne - krwi?
Jeżeli chodzi o proces odchudzania kaloryczność Twojej diety powinna wynosić około 1200-1300kcal. Ponadto powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną - godzinne spacery, nordic walking, basen, rower. Pij zieloną herbatę oraz pu-erh. Na posiłki typu śniadania/ kolacja jedz 2-3 kromki pieczywa żytniego. Zwiększ kaloryczność śniadania, bo jest bardzo bardzo niska. Kaloryczność posiłów powinna rozkładać się mniej więcej: śniadanie 25%, 2 śniadanie 10%, obiad-40%, podwieczorek - 10%, kolacja -15%.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek