Z czego mogą wynikać problemy z pamięcią w wieku 21-lat?

Od pewnego czasu odczuwam problemy z pamięcią: podczas wypowiadania się urywam w środku zdania i nie pamiętam co miałam powiedzieć dalej, potrafię zapomnieć imion koleżanek z drużyny, nie przyswajam za bardzo nowej wiedzy, a rzeczy do wykonania muszę zapisywać w kalendarzu, bo tylko tak mogę o nich pamiętać. Pogorszenie pamięci odczuwam już od mniej więcej pół roku, jednakże tłumaczyłam to zmęczeniem, a coraz bardziej się nasila i przeszkadza w funkcjonowaniu. Mam nadciśnienie i niedoczynność tarczycy. Byłam konsultowana u neurologa z powodu częstych bóli i zawrotów głowy oraz zdarzających się zasłabnięć i wszystko jest dobrze (nie wspominałam jeszcze wtedy o pamięci). Prowadzę dość intensywny tryb życia. Staram się odżywiać zdrowo i wartościowo, lecz systematycznie tyję, więc jem za mało (w szczególności, że 5 razy w tygodniu trenuję). Przeczuwam, że moje objawy mogą być przez niedobory witamin i minerałów, jednakże chciałabym uzyskać poradę co może być przyczyną oraz do jakiego lekarza się zgłosić lub jakie badania wykonać. Z góry dziękuję

Dzień dobry,

opisane objawy wymagają wyjaśnienia poprzez dokładną diagnostykę i konsultację specjalisty.

Ze względu na problemy z pamięcią wskazana była by wizyta do psychologa klinicznego który zbierze dokładny wywiad oraz przeprowadzi badanie testy i oceni funkcje intelektualne, także zaburzenia nastroju, otępienie.

Po wykonaniu badania i konsultacji psycholog kliniczny wypowie się na temat Pani objawów i zleci w razie nieprawidłowości w badaniu odpowiedniego specjalistę lub dalszą diagnostykę.

Warto również udać się do swojego lekarza prowadzącego leczenie niedoczynności tarczycy, również leki które Pani przyjmuje nawet te bez recepty mogą wpływać nie korzystnie na funkcjonowanie w codziennym życiu.

Wskazane było by wykonać badanie z krwi morfologia z rozmazem, CRP, TSH, witamina B12, witamina D i z wynikami udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Tak jak wspomniałem wyżej w pierwszej kolejności udać się do psychologa klinicznego z posiadaną dokumentacją medyczną, wyniki, konsultacja neurologa, dokumentacja jest istotna jeśli ją Pani posiada.

Pozdrawiam