Z czego może wynikać taki problem u dziecka?

Dzień dobry, mam z synem pewien problem-w domu przed kartkówka/sprawdzianem przepytuje go, jego poziom wiedzy jest wtedy imponujący, na wszystkie zadane pytania potrafi odpowiedzieć,na kartkówce jednak za każdym razem dostaje 3, ostatnio była kartkówka ze słowek,które syn w domu wszystkie znał l,także dostał 3. Ma 13 lat i jest w klasie 7,uważa że nie odczuwa stresu przed kartkówka.
MĘŻCZYZNA, 13 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

Opisana przez panią trudność może mieć wielorakie przyczyny. Warto skonsultować sytuację z psychologiem dziecięcym. Psycholog przeprowadzi wywiad rodzinny i dokładnie przyjrzy się temu co się dzieje w waszej rodzinie a następnie zaproponuję odpowiednie działania.