Zabieg ablacji przy zespole Barlowa u 30-latki

Czy 16 tys komorowych zaburzeń rytmu na dobę,objawowych, w tym 40 częstoskurcze komorowe, bigeminie, 560 par kwalifikuje mnie do ablacji? Mam Zespół Barlowa z umiarkowaną niedomykalnością i granicznie powiększonym lewym przedsionkiem.

O wskazaniu decyduje kardiolog biorąc pod uwagę badanie opisane przez panią, badanie ogólne lekarskie i ewentualne jeszcze inne badanie np tzw elektrofizjologiczne. Nasilenie zaburzeń rytmu jest duże i nie powinno się tego zostawiać bez leczenia. Pozdrawiam.

Holter Ekg powinien być oceniany całościowo + obraz kliniczny i czynniki ryzyka.wg określonych kryteriów przez specjalistę kardiologa jako całościowy obraz spełniający określone wytyczne kwalifikacji do zabiegu. Czasem różnią się nawet między ośrodkami wykonującymi ablację. Proszę zgłosić się do kardiologa.