Zaburzenia androgenne a odchudzanie

Witam. Zdiagnozowano u mnie zaburzenie androgenne i od dzisiaj biorę meftromax 500 3x1, spironol 2x1 przez pierwsze półtora miesiąca a pózniej 2x2, , euthyrox 50 rano i lesine. Aktualnie ważę 139 kg przy wzroście 178. Muszę schudnąć żeby móc zajść w ciążę za rok, bo tyle ma trwać leczenie i w końcu się pozbyć na stałe tych kilogramów. Marzeniem moim jest waga 90kg Proszę bardzo o poradę dotyczącą stosowania odpowiedniej diety, aby zgubić. kilogramy i więcej nie tyć. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Dzień dobry,
Ma Pani niedoczynność tarczycy czy chorobę hashimoto? Cukrzyca czy stan przedcukrzycowy? Do tego problemy z sercem? Koniecznie musi Pani schudnąć, faktycznie może być duży problem z zajściem w ciąże przy tych schorzeniach. Poprzez tarczycę ma Pani na pewno obniżoną przemianę materii. Sama choruję na hashimoto i wiem jak obniża się przemiana materii w tej chorobie oraz trzeba zrezygnować z pewnych produktów w diecie. Być może zrobić testy na nietolerancje pokarmowe.

Nie wiem jak w tej chwili wygląda Pani dieta. Co mogę poradzić bez przeprowadzenia wywiadu: Przede wszystkim należałoby zmniejszyć ilość prostych węglowodanów (biały chleb, makaron, biały ryż, słodycze, słodkie napoje, zmniejszyć ilość owoców), wprowadzić więcej białka i zdrowych tłuszczy oraz błonnika. Trudno mi teraz coś więcej polecić nie znając przypadku oraz trybu żywienia.

Pozdrawiam,
dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl