Zaburzenia erekcji i zanik podniecenia

Witam, opiszę trochę mój problem, otóż od pewnego czasu mam problem z podnieceniem seksualnym (erekcją). Jest to o tyle dziwny przypadek, gdyż nie zawsze, w moim życiu przewinęło się bardzo dużo partnerek. Z żoną jestem 12 lat po ślubie tutaj zauważyłem te problemy, brak erekcji, jeśli wystąpi to w czasie stosunku jej zanik. Z innymi partnerkami próbowałem, poznane pierwszy raz nie było problemu, po kolejnych spotkaniach ten problem tez sie pojawia. Prowadzę trochę może nie stresujący tryb życia, lecz po prostu dużo myśli o innych sprawach itp. Kupiłem sobie nawet viagrę, problem może i znika, lecz nawet mimo wzwodu brak takiego podniecenia, aby osiągnąć orgazm (wytrysk). Mam 35 lat i uważam, że to raczej nie jest normalne, żeby w tym wieku używać już takich środków. Nie wiem gdzie się udać, co robić, czy do seksuologa, psychologa.

Witam! Na podstawie opisu można przypuszczać, że zaburzenia erekcji mają podłoże psychogenne. Aczkolwiek warto wykluczyć podłoże hormonalne z uwagi na zmniejszone libido. W tym celu warto oznaczyć we krwi stężenie testosteronu, prolaktyny oraz TSH. W przypadku odchyleń od normy należy zgłosić się się do endokrynologa. Prawidłowe wyniki wykluczą przyczyny hormonalne, wówczas proponuję zgłosić się do psychologa. Pozdrawiam serdecznie!