Zaburzenia lękowe i uczucie niepokoju

Czy zaburzenia lękowe i niepokój mogą być nasilone przed i w trakcie miesiączki? Przyjmuje fluwoksamine 100 mg ale zauważyłam taką tendencje. Na kolejnejnej wizycie u lekarza i terapeuty porusze te kwestie, ale potrzebna mi porada teraz na uspokojenie... Czy to normalne i co robić? Pozdrawiam

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, moze sie nasilic w trakcie miesiaczki niepokoj czy nawet lęk.
Nadczynnosc tarczycy wzmaga lęk.
Nerwica, szczegolnie kontrola i upewnianie sie wzmagają lęk, szczegolnie wtedy kiedy nie moze sie Pani upewnic.
Pozdrawiam
Ewa W.