Zaburzenia lękowe po obejrzeniu programu o samobójstwach

witam w wakacje strasznie się przestraszyłem oglądając program o samobójstwie, początkowo myślałem że prawidłowy odruch, ale ta myśl przylgnęła do mnie początkowo strasznie się bałem. z czasem gdy to zracjonalizowałem i przetrawiłem lęki ustąpiły, myśli też jakby straciły na emocji. czuję że u podłoża tych myśli jest strach czy to nerwica czy depresja, u nas lekarze zawsze mówią depresja i przepisują leki.

Warto omówić ten stan rzeczy z psychologiem, ponieważ może on być symptomem/zwiastunem poważniejszego stanu psychicznego.