Podczas leczenia możliwe są okresy gorszego samopoczucia niezależne od sytuacji zewnętrznej. Należy kontynuować przyjmowanie leków. Być może przy kolejnej wizycie lekarz podejmie decyzję o zwiększeniu dawek.
Dzień dobry,
diagnoza "zaburzeń lękowych" jest bardzo ogólna, w grupie tej są różne zaburzenia gdzie dominuje lęk, a które wymagają innego podejścia terapeutycznego. Przyczyn pogorszenia może być wiele. Czasem to co nam się wydaje pod kontrolą dla naszego ciała jest związane z dużym wysiłkiem, stresem i w ten sposób "odreagowuje". Przez internet trudno powiedzieć coś więcej. Bardzo zdziwiło mnie zdanie o braku czasu na omówienie tego na terapii...właśnie terapia czy gabinet lekarza są miejscami żeby pani wątpliwości i to co się teraz dzieje omawiać.
Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl
Witam,
proszę rozważyć regularne wizyty u terapeuty (raz na trzy tygodnie nie spelni swojej roli), psychoterapia to najskuteczniejszy sposób na poradzenie sobie z tego rodzaju trudnościami. Jeśli jest problem z dostępem do specjalisty, może Pani spróbować wizyt online, są nie tylko tańsze ale też dają większe możliwości jeśli chodzi o ustalenie terminów.
Nie wiem na jakiej zasadzie bierze Pani wspomniane leki, czy jest to uzgodnione z lekarzem? Jeśli nie, proszę to omówić przy najbliższej konsultacji – niewłaściwe przyjmowanie leków również może mieć negatywny wpływ na samopoczucie.
Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy można przeprowadzić terapię online? – odpowiada Mgr Elżbieta Schabowska
- Napady lękowe a terapia padaczki – odpowiada Dr Bartosz Piasecki
- Nerwica lękowa a sposoby leczenia – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Nerwica lękowa i wybór sposobu terapii – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Zaburzenia lękowe i zmiana terapeuty – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Setaloft i Rispolept przy nerwicy lękowej – odpowiada Mgr Elwira Chruściel
- Zaburzenia lękowo-depresyjne u 32-letniej osoby – odpowiada Dr Bartosz Piasecki
- Czy osoba mająca osobowość paranoiczną jest krytyczna wobec swojego zaburzenia? – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
- Jak leczyć zaburzenia lękowe i niepokój? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Terapia depresji i apatii – odpowiada Frank Barton