Zaburzenia lękowe pomimo terapii i lekoterapii

Dzień dobry. Niestety 3 lata temu diagnoza - zaburzenia lękowe. Epizod minął, wrócił. Biorę ssri plus xanax 0,25 doraźnie. Po około miesiącu było dobrze - nastrój wrócił, mniej płaczu. Niestety od około tygodnia wróciło - budzę się w nocy około 2-4, z lękiem i nie mogę zasnąć. Nie rozumiem, chodzę na terapię, sytuacja życiowa znacznie się poprawiła, uczciwie nie mam się czym martwić . Dlaczego? Skąd to? Proszę nie odsyłać mnie do terapeuty, tam nie ma czasu tego omówić... wizyta za 3 tyg dopiero

Dzień dobry,
diagnoza "zaburzeń lękowych" jest bardzo ogólna, w grupie tej są różne zaburzenia gdzie dominuje lęk, a które wymagają innego podejścia terapeutycznego. Przyczyn pogorszenia może być wiele. Czasem to co nam się wydaje pod kontrolą dla naszego ciała jest związane z dużym wysiłkiem, stresem i w ten sposób "odreagowuje". Przez internet trudno powiedzieć coś więcej. Bardzo zdziwiło mnie zdanie o braku czasu na omówienie tego na terapii...właśnie terapia czy gabinet lekarza są miejscami żeby pani wątpliwości i to co się teraz dzieje omawiać.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Witam,

proszę rozważyć regularne wizyty u terapeuty (raz na trzy tygodnie nie spelni swojej roli), psychoterapia to najskuteczniejszy sposób na poradzenie sobie z tego rodzaju trudnościami. Jeśli jest problem z dostępem do specjalisty, może Pani spróbować wizyt online, są nie tylko tańsze ale też dają większe możliwości jeśli chodzi o ustalenie terminów.
Nie wiem na jakiej zasadzie bierze Pani wspomniane leki, czy jest to uzgodnione z lekarzem? Jeśli nie, proszę to omówić przy najbliższej konsultacji – niewłaściwe przyjmowanie leków również może mieć negatywny wpływ na samopoczucie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html