Leczenie psychologiczne online

czy syn może pisać z panią na komputerze bo nie chce iść osobiście do psychologa

Dzień dobry!

Wielu psychologów oferuje kontakt on-line. Jest to jednak przede wszystkim forma porady, pierwszego kontaktu, sugestii, dalszego ukierunkowania. Niekiedy jest to kontakt wystarczający, ale zdecydowanie nie zawsze. Podczas kontaktu internetowego nie jest możliwe postawienie pewnej i wiarygodnej diagnozy. Kontaktu internetowego NIE można również nazwać psychoterapią, która niekiedy jest konieczna.

Pozdrawiam!

Witam,

zapraszam do przeczytania mojego artykułu na temat pomocy psychologicznej online: https://portal.abczdrowie.pl/psychoterapia-online
Wielu polskich specjalistów oferuje ten rodzaj usług a badania wskazują na podobną skuteczność oddziaływań do tych świadczonych w gabinecie terapeuty. Jednak podjęcie skutecznej terapii online wymaga spotkania online, video-rozmowy np. za pośrednictwem Skype'a, a nie wymiany korespondencji za pośrednictwem czatów czy emaila.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html