Zaburzenia lękowe u 25-latka

mam 25 lat i cierpie na zaburzenia lekowe, mieszkam w domu, strasznie zle sie w nim czuje, boje sie jednego czlonka rodzinny, nie potrafie sie skupic na pracy, najchetniej bym sie wyprowadzil tylko szkoda mi kasy, w domu ciagle odczuwal lek i napady paniki, w pracy jestem coraz mniej efektywny, bylem w zwiazku ale ciagle klamalem, bylem zamkniety w sobie a na koniec bylym chorobliwie zazrosny, chce zmienic swoje zycie, leki odczuwam od czasow gim. gdzie zaczely sie problemy w domu i trfaja do dz

Dzień dobry,

Jeżeli CHCE Pan zmienić swój sposób funkcjonowania / przeżywania to pozostaje Panu rozważyć podjęcie psychoterapii.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic / Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Widzę pewną niekonsekwencję w Pana działaniu. Z jednej strony chce Pan się wyprowadzić z domu, w którym nie czuje się bezpiecznie i w którym problemy emocjonalne narastają. Ale z drugiej strony "szkoda Panu kasy". Zadam zatem przewrotne pytanie - czy lepiej jest się męczyć nie wiadomo przez jak długi czas wiedząc co jest źródłem obniżenia nastroju zamiast po prostu podjąć decyzję o wyprowadzce i odcięciu się od tych negatywnych wpływów? Ważniejsze sa dla Pana pieniądze czy własne zdrowie? Skoro chce Pan coś w sobie zmienić - zaczęłabym właśnie od tego, tym bardziej, że zdaje sobie Pan sprawę że bycie w domu źle na pana wpływa....
Ponadto warto rozejrzeć się za psychoterapeutą. Wieloletnie lęki, z którymi dotychczas Pan sobie nie poradził, same nie odejdą. W takim wypadku zasadne jest zgłoszenie się do specjalisty i podjęcie psychoterapii, która pomoże Panu przepracować problemy. Polecam terapię poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam.