Zaburzenia lękowe w wyniku wyprowadzki z rodzinnego domu

proszę o pomoc. wyprowadziłem się z domu rodzinnego i doświadczam strasznego lęku w nowej sytuacji, wszystko mnie przeraża, nasiliły się objawy spowodowane stresem w ciele, strasznie chudnę, nie mam apetytu. Już raz miałem taką sytuację i ten paraliżujący lęk doprowadził do tego że wróciłem do domu. Teraz nie mam gdzie wrócić nie mogę spać, trudno mi określić ten stan, mam jakby fobię społeczną a ten lęk sprawia że płaczę co chwilę i mam ochotę wszystkich prosić o pomoc choć chce po prostu uciec

Witam,

Zachęcam do wizyty w gabinecie psychologa/psychoterapeuty. Po psychologicznej/psychoterapeutycznej diagnozie otrzyma Pan zapewne wskazówki, co dalej może Pan zrobić. Jeśli tylko doda to Panu otuchy - wiele osób będących w przełomowych momentach życia doświadcza podobnych objawów i udaje im się je pokonać. Często u podłoża opisanych przez Pana trudności leży między innymi nadmierna emocjonalna zależność od rodziców, lub ważnych bliskich osób, lęk, że samemu nie będzie się w stanie sobie poradzić - albo wcale, albo w miejscu innym niż znajoma i oswojona okolica, albo też przekonanie, że powinno się być blisko rodziny, by móc ją wesprzeć gdy tylko będzie taka potrzeba, a nie oddalać się w swoją stronę. Objawy o których Pan pisze „ściągają” wtedy do domu. Coś takiego może dziać się w emocjach, nawet gdy na poziomie rozumu jest zupełnie inaczej. A jak jest u Pana? Warto byłoby przyjrzeć się temu na spotkaniach z psychoterapeutą i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

W związku z opisaną sytuacją, zaleceniem jest zgłoszenie się do psychiatry i do psychoterapeuty. Do psychiatry, aby mógł Pan aktualnie funkcjonować, a do psychoterapeuty - aby przepracować przyczyny występowania przykrych, ograniczających, symptomów.
Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna