Brak uczuć i silnych emocji

Witam, Mam problem zwiazany z brakiem uczuc. Mam wokół siebie dużo kochających mnie osób, czuję się potrzebna, ale nie czuję tego samego. Po prostu jestem tym znudzona, nic mnie nie "rusza". Nie miewam chwil uniesienia, ani żadnych z tych rzeczy. Bardziej kieruje sie rozumem niż emocjami. Kiedy spotykam sie z jakąś intymniejszą sytuacją, czuję lęk i zniechęcenie. Kiedy czytam słowa "kocham Cie" wysłane przez chłopaka, rodziców, przyjaciółkę, nie czuję nic. Proszę o pomoc.

Witam,

Zachęcam by umówiła się Pani do psychoterapeuty i omówiła tę trudność. Dogłębne zrozumienie Pani objawu będzie możliwe dopiero podczas takiego tradycyjnego spotkania ze specjalistą, czyli w poradni lub w jego gabinecie. Po diagnozie (czyli kilku wizytach u psychologa/psychoterapeuty) otrzyma Pani pewnie wskazówki co dalej i jaka forma pomocy/terapii będzie najlepsza.
Tego rodzaju trudności bardzo często związane są z historią życia, niedawnymi wydarzeniami zmianami w życiu, przełomowymi decyzjami. Może się Pani zastanowić – od kiedy tak się dzieje, czy wobec wszystkich osób jednakowo, co się działo u Pani ostatnio, a także wtedy gdy pojawił się objaw i przed jego wystąpieniem. Przede wszystkim jednak zachęcam do wizyt u specjalisty. Samemu bardzo trudno poradzić sobie z takimi objawami.
Pomocy może Pani szukać między innymi w Poradniach Zdrowia Psychicznego, lub gabinetach prywatnych psychologów/psychoterapeutów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak