Uczucie beznadziejności i niska samoocena

Uważam siebie za osobę aspołeczną. Nie lubię spędzać czasu z ludźmi ani poznawać nowych. Nie mam przyjaciół, znajomych. Mam tylko chłopaka. Nie dogaduje się z rodzicami. Porównują mnie do innych, wypominają moje ciągłe porażki, rezygnacje ze studiów, utratę pracy, brak przyjaciół. Wg nich jestem leniem, "smutasem" który ciągle siedzi zamknięta w pokoju. Płaczę często bez powodu, rano nie chcę wstawać z łóżka, nie mogę znaleźć pracy. Czuję się beznadziejna i bezużyteczna. Co ze mną jest?

Dzień dobry,
Pani aktualne doświadczenia wskazują na pewne trudności natury emocjonalnej. Niestety nie da się postawić jednoznacznej diagnozy poprzez poradę online na portalu. Jeśli chce Pani zmienić swój sposób funkcjonowania to zachęcam do zwrócenia się o pomoc do psychologa lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu

Witam,

Bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie o to, co Pani dolega poprzez serwis internetowy. Zachęcam do rozważenia wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Kilka początkowych wizyt pozwoli lepiej i pełniej zrozumieć co i dlaczego Pani przeżywa, ustalić diagnozę i zaproponować Pani najbardziej odpowiednią formę pomocy.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Dzień dobry, jeżeli jako 20 letnia osoba nie uczy się pani, nie pracuje i zgłasza silnie obniżony nastrój zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej w celu ustalenia przyczyn takie stanu rzeczy. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam Panią,
Wygląda na to, że myśli Pani o sobie w sposób bardzo negatywny, co wzmacniane jest przez najbliższe otoczenie. To może przyczyniać się do baku wiary we własne siły, poczucia beznadziei i obniżonego nastroju. Opisany przez Panią stan jest niepokojący i myślę, że korzystne będzie dla Pani zwrócenie się o pomoc do psychologa/ psychoterapeuty. Osobista konsultacja umożliwi rzetelną diagnozę i dobranie najbardziej odpowiednich form pomocy. Proszę się nie poddawać i zadbać o siebie.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl