Płacz podczas opuszczania domu rodzinnego

Od 4 miesięcy jestem mężatką.Po ślubie przeprowadziłam się do męża, mój dom rodzinny jest oddalony 40 km. Mam problem. Gdy jadę do domu rodzinnego jest wszystko ok, gdy mam wyjeżdżać nie mogę powstrzymać łez. Płaczę, rozpaczam. Nie umiem się powstrzymać. W dzieciństwie i w okresie dorastania gdy wyjeżdżałam na kolonie, zawsze płakałam. To jest dziwne, ale płaczę tylko przy wyjściu z domu potem w aucie jest już ok. Zastanawiam się czy nie iść do psychologa bo sama sobie nie radze mam 26 lat.

Według mnie jest to normalne i sympatyczne.
Pozdrawiam Noworocznie. JW

Witam, gdy potrzebuje Pani wsparcia, pomocy, udanie się do psychologa jest bardzo dobrym pomysłem. Gdy wraca Pani do domu, opuszczając dom rodzinny, płacze Pani. Jest Pani bardzo związana z tym miejscem, warto się zastanowić czemu wywołuje to tak silną reakcję. Czy jest związane na przykład z chwilową utratą poczuciem bezpieczeństwa, silną identyfikacją, przywiązaniem do domu rodzinnego, lękiem. Proszę się zastanowić i przyjrzeć emocjom jakie towarzyszą tym momentom.
Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy może skorzystać z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień dobry, wejście na tzw. Nową Drogę życia jest pięknym wydarzeniem, ale też stresującym, przełomowym. Prawdopodobnie jest Pani silnie związana z domem rodzinnym, może tęskni? Jeśli ten płacz mija samoistnie i nie towarzyszą temu inne niepokojące Panią myśli, czy objawy; jeśli nie odbija się to negatywnie na Pani małżeństwie i życiu - myślę, że to naturalna reakcja i może minąć z czasem... Konsultacja psychologiczna z pewnością nie zaszkodzi. Pozdrawiam.