Zaburzenia nastroju i brak energii

Witam, Bardzo sie cruje, nie mam sił na nic, leżę całymi dni w łożu, płacze, jestem smutna, brak energii, znajduje pocieszenie w jedzeniu. Brak kilka razy leki na depresje i było lepiej. Nie wiem co robić... Mam myśli, ze już nigdy nie będzie dobrze, ze nie dam rady, ze zawsze będzie taka beznadzieja

Dzień dobry!

Opisywane przez Panią objawy są charakterystyczne dla depresji i dotyczą wielu osób. Mimo że depresja często jest chorobą nawracającą, zawsze jest możliwa poprawa swojej sytuacji, zmniejszenie dolegliwości i odzyskanie spokoju i radości z życia.

Obok leczenia farmakologicznego i opieki psychiatrycznej, kluczowe dla odzyskania zdrowia jest także podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!