Zaburzenia osobowości u ojca

Witam Mam pewien problem zwiazany z tata, ma takjakby dwie osobowosci jest normalny mily mozna z nim porozmawiac a , coraz czesciej zmienia sie tak jakby w druga osobe staje sie agr4esywny ma taki obled w oczach i charakterystyczna piana w ustach mu sie robi, nic do niego nie dociera co sie z nim dzieje? prosze pomozcie, on nie chce isc do zadnego lekarza

Witam,
sprawa zapewne nie jest łatwa, z zaburzeniami osobowości mamy raczej do czynienia kiedy taki wzór występował przez całe życie, jeśli to pojawiło się ostatnio, może mieć inne przyczyny, mogą to być przyczyny organiczne, ale także i zwyczajnie wielu osobom starszej daty trudniej jest znieść dzisiejszą rzeczywistość. Zawsze warto delikatnie namawiać tatę na wizytę u lekarza, może przy okazji jakiejś wizyty kontrolnej, czy tata dba o takie rzeczy jak badania kontrolne?. Wiele osób ma problemy choćby z tarczycą, może to rzeczywiście wyglądać na osobowość mnogą, typu Dr. Jekyll i Mr. Hyde, może udało by się namówić tatę a badanie kontrolne, to zawsze jest podstawą. Bez wiedzy o badaniach podstawowych trudno odnosić się do sfery czysto psychologicznej, choć być może ma Pani w tej kwestii absolutną racje, ze coś w dziedziny psychicznej leży u podstawy. Cóż trzeba porozmawiać z tatą i delikatnie nakłonić go do badań. Może nic bardzo poważnego się nie dziać, ale warto to sprawdzić.

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy przez Internet, ani przez pośredników. Wspomniane objawy mogą (ale nie muszą) świadczyć o zmianach chorobowych. Ojciec powinien zgłosić się do lekarza, lekarza psychiatry lub psychologa. Jeśli jego stan będzie bardzo niepokojący, ojciec będzie stanowił zagrożenie dla siebie lub otoczenia, możecie Państwo wezwać karetkę pogotowia.

Pozdrawiam!