Zaburzenia psychiczne z powodu przemęczenia

Witam , Mam problem z moją mamą. Pracuje ona przez 12h dziennie ma dosyć ciężką fizycznie prace (sprząta aptekę). Żyję z nią sam tata od nas odszedł. Uważam że ma zaburzenia psychiczne z powodu przemęczenia lecz mogę się mylić. Jest nerwowa ma nagłe zmiany nastrojów podczas zwykłej rozmowy krzyczy twierdząc że mówi normalnym tonem rozmawia sama ze sobą. Moje pytanie brzmi jak mogę jej pomóc? Gdy spytałem o wspólne pójście do jakiegoś specjalisty od tego powiedziała że ona go nie potrzebuje.

Witam,
niestety nie można pomóc osobie, która tego nie chce. Tylko w przypadkach zagrażających życiu sąd może orzec przymusowe leczenie. Proszę porozmawiać z mamą, powiedzieć, że Pan się o nią martwi. Zachowania Pani mamy nie muszą świadczyć o zaburzeniach psychicznych.
Pozdrawiam.