Mieszkanie z babcią z prawdopodobnymi zaburzeniami psychicznymi

Mamy bardzo duży problem z babcią uważam że jest chora psychicznie chociaż nie jest to stwierdzone. Jednak jej zachowanie powoduje że my jesteśmy wykończeni. Złożyłam wniosek do sądu o leczenie bez jej zgody bo nie widzę innej możliwości ponieważ sama nigdy nie zgodzi się pójść do psychiatry. Jednak nic się nie dzieje nie dostaję żadnej odpowiedzi a mija już prawie pół roku. Ta sytuacja powoduje że najchętniej bym się wyprowadziła. Co robić nie mam już siły ?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Nie wiem czy podejmowała Pani próby rozmowy z babcią na temat ewentualnego podjęcia terapii. Jeśli nie (i odgórnie założyła Pani, że "na pewno babcia sie nie zgodzi") to polecam otwarcie z nią porozmawiać, powiedzieć o KONKRETNYCH sytuacjach w których wg. Pani objawia się dziwne zachowanie i podać argumenty dlaczego powinna zgłosić się do specjalisty. Ważne jest mówienie o konkretach, gdyż stosowanie języka "nigdy, zawsze, nikt itd." jedynie wzmoże opór i rzeczywiście do niczego to nie doprowadzi.
Co do działań sądu - tu należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż bardzo często na tego typu orzeczenia czeka się długo. Najlepiej udać się do sądu i zapytać na jakim etapie jest Pani sprawa.
Powodzenia!

0

Warto, by Pani także skorzystała z pomocy psychologa- udzieli wsparcia, wyjaśni i poinformuje co do możliwości działania, a także pomoże Pani poradzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z choroba babci.
Można także skorzystać z konsultacji prawniczej (np w MOPSie) i dowiedzieć się o dalsze, prawne możliwości działania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty