Czy mogę złożyć do sądu pozew o znęcanie się psychiczne?

Zostałem skazany na rok pozbawienia bezwzględnej wolności w zakładzie karnym spędziłem 4 miesiące odwołałem się do sądu penitciarnego gdzie żona zeznał że muwila nie prawdę i że mnie zdradziła i dla tego się napisem alkocholu zeznalas że w domu nie było awantur przez rok jak nie piłem.wyszedlem na dozur elektroniczny i odbywa resztę kary z tego co wiem to małżonka ma partnera ja odbywa karę dozoru u rodziców w tym samym mieście. Mamy 3 dzieci żona utrudnia mi kontakty z dziećmi zawsze jak idę do domu gdzie mieszkałem z żoną i dziećmi odwiedzić dzieci czy im pomóc w nauce CZY odebrać że szkoły żona przeważnie robi problemy albo z matką swoją zabiera je wcześnie albo robi mi awantury przy dzieciach poniza wyzywa przez tel na dowód mam kilka nagrań nigdy nie wiem jak idę do szkoły czy do domu czy zastane dzieci wszystkiego muszę się wypytywac dzieci bo od niej nie dostaje żadnych informacji a jak już powie to i tak nie prawdę ciągle mnie strasz że pójdzie na policję i znowu mnie wsadź do więzienia nie mamy rozwodu ja nie mam zakazu zbliżania się do rodziny jestem tam zameldowany na pobyt stały żona próbowała mnie wymeldowac bo wie że ja kontroluje Ale tylko że względu na dobro dzieci żona nie ma żadnych hamulców prosiłem ja blagalem i nic nie pomagałem złożyłem wniosek do sądu o zmianę zamieszkania dzieci bo boję się o ich zdrowie i życie żona zostawia dzieci same w domu dzieci mają 5.6.8latnie prowadzą ich do szkoły rzadko odrabiania lekcje i często są nieprzygotowany do zajęć wydaję mi się że nagaduje dziecia o mnie bo się Ode mnie odsuwaja tak jak były blisko ze mną tak teraz czuję że za wszystko winia mnie ja w prawdzie informuję żonę o wszystkim co robię o złożonym wniosku i o wszystkich sprawach bo nie chce żeby myślała że robię coś za jej plecami wiele razy oferowalem jej pomóc Ale ona odrzucala ją korzystała tylko w tedy jak jej było wygodnie. Czy mogę złożyć do sądu pozew o znęcanie się psychiczne na demną i dziećmi

Może warto skorzystać z pomocy mediatora sądowego? Specjaliści, którzy zajmują się także sprawami rodzinnymi jednocześnie pozostając zupełnie obiektywni dają szanse na wypracowanie kompromisu i wspólnych rozwiązań stronom, które od dłuższego czasu mają trudność w wypracowaniu ich samodzielnie (np ze względu na trwający konflikt). Wypracowane rozwiązania mają także moc prawną. Zachęcam do poszukania takiej formy pomocy.

Witam, przede wszystkim skorzystałabym z pomocy prawnika który ma doświadczenie w sprawach rodzinnych. Z tego co Pan napisał wnioskuję że trudno jest Panu porozumieć się z żoną. Aby zastanowić się nad możliwościami rozwiązania tej sytuacji, jak postąpić aby faktycznie dobro dzieci było najważniejsze, najmniej jak to możliwe ucierpiały z powodu Państwa konfliktu, potrzebna jest dłuższa rozmowa i kontakt z prawnikiem. Przesyłam link do strony: http://www.niebieskalinia.pl/serwis-prawny
Pozdrawiam serdecznie