Zaburzenia widzenia po spożyciu alkoholu u 16-latka

Witam.Mój syn w zeszły piątek pił po raz drugi w życiu alkohol od tamtej pory narzeka, że czuje się jakby był pijany oraz skarży się na wzrok. Byliśmy wczoraj na ostrym dyżurze optycznym i wzrok jest ok, oraz neurolog nic nie wykrył. Czy możliwe jest, że organizm musi się zregenerować i przejdzie to czy możliwe jest, że alkohol uszkodził mu nerwy, które już się nie odbudują? Natomiast po pierwszym spożyciu nie mu nie dolegało syn ma 16 lat. Bardzo proszę o pomoc nie wiem jak mu pomóc..

Witam,
najlepszym chyba sposobem z jaki może pani pomóc synowi, to zniechęcenie go do używania alkoholu. To bardzo ważne 16 lat to jednak dość młody wiek, nie wiem także jak dużo wypił, ale i tak jest to ryzykowne. Jeśli neurolog nie zauważył trwałych zmian, zapewne syn miał szczęście i żadne trwałe uszkodzenie nie miało miejsca. Takie objawy mogą mieć także podłoże psychologiczne, wtedy zwykle są przemijające. Proszę jednak nie zapominać, ze alkohol jest trucizną, i to w pełnym tego słowa znaczeniu, jego używanie zawsze jest ryzykowne, a szczególnie w tak młodym wieku! W razie wątpliwości proszę udać się na kolejne konsultacje lekarskie, proszę także pamiętać o powadze problemu i zalecać synowi raczej wstrzemięźliwość, być może nawet konsultacja w odpowiednim ośrodku byłaby wskazana (ośrodki zapobiegania uzależnieniom). Prawnie, zapewne nie bez powodu, alkohol jest dozwolony od 18 roku życia a mimo to także nie zalecany! Bardzo proszę być wyczuloną na tzw. ryzykowne używanie alkoholu, być może poważnie przemyśleć konsultacje w odpowiednim ośrodku. Pozdrawiam.