Zaburzenia widzenia przy krotkowzroczności

Niedawno zauważyłem, że gorzej widzę lewym okiem z daleka, szczególnie wieczorem mi to przeszkadza. Byłem u okulistów ale każdy badał mi wzrok tylko z bliska i pół dystansu (tablica na ścianie) i twierdzą, że wzrok mam dobry. No i tak faktycznie jest w pomieszczeniach i za dnia. Natomiast wieczorem pomaga mi soczewka -0.5. Nie mam problemów z akomodacją przy zmianie oświetlenia, więc to chyba nie ślepota zmierzchowa. Czy to normalne przy krótkowzroczności?

Witam.Moim zdaniem należy obserwować siatkówkę. Wieczorem patrzymy pręcikami,nie pisze Pan ile ma Pan krótkowzroczności.Jeżeli Pan nie ma i na miarowe oko dokłada sph-0,5 Dptr to trzeba sprawdzać siatkówkę./plamkę. POzdrawiam