Zaburzenie borderline a alkoholizm

Mam 30 lat cierpie na Bordeline i czesto pije rodzina już nie ma sił ja sama jestem wyczerpana swoim zachowaniem.Mam pytanie zależy mi by zrobić sobie wszywke chociaż jednego problemu się pozbede, ale do jakiego lekarza powinnam udać się o receptę czy to ma być pediatra psychiatra czy chirurg??Prosze mi pomóc jestem w desperacji,W piątek zabrała mniekaretka po tym jak się pociełam do tego stopnia ze zostałam pozszywana to nie pierwszy raz tnę się od ponad15 lat

Dzień dobry. Pisze Pani o bardzo poważnych dolegliwościach. Jeśli chodzi o wszywkę, to nie jest to skuteczna metoda leczenia uzależnienia i też nie polecam jej Pani, ze względu na zachowania autodestrukcyjne - jak cięcie się. Zaszycie się nie spowoduje, że Pani przestanie pić i że nie będzie się już chciało Pani pić. Zachęcam natomiast to wizyty u psychiatry - być może wskazane jest aby przyjmowała Pani leki i do podjęcia psychoterapii - jest to jedyna skuteczna metoda leczenia Pani.
Agnieszka Lipińska

Witam,
Wydaje się, że pierwsze kroki mogłaby Pani skierować do psychiatry. W Warszawie można skorzystać z pomocy psychiatrycznej i psychoterapeutycznej w Specjalistycznej poradni Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Pozdrawiam,