Zachowanie 20-letniego chłopaka w związku

Witam,mam 20 letniego chłopaka, jestem z nim od pół roku. Mój chłopak nie pracuje, ciągle gra, nie uczy się jednym słowem zachowuje się jak 14 letnie dziecko. Cały czas się zastanawiam czy nie jest opóźniony psychicznie, bo dużo na to wskazuje. Nie ma żadnych celów,przy każdej pracy marudzi. Na dodatek nie czuje potrzeby współżycia ze mną co nie jest związane z wiarą. Wiele razy próbowałam coś zrobić ale bezskutecznie. Daje mi propozycje kąpieli ale nic z tego nie wynika i boi się mnie dotknąć.

Wydaje mi się, że w opisanej przez Panią sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie szczera, otwarta rozmowa z chłopakiem, zakomunikowanie mu przez Panią swoich oczekiwań wobec niego i waszego związku oraz wysłuchanie jego opinii na ten temat. Być może brak motywzcji do podejmowania jakichkolwiek działań - zarównow sferze zawodowej, jak i prywatnej koże świadczyć o pewnym zablokowaniu, jednakże po Pani krótkim wpisie trudno jest stwierdzić co jest jego źródłem i co można konkretnego zrobić. Pokecam zatem po pierwsze szczerze porozmawiać, a potem - w razie potrzeby - poszukać pomocy psychologicznej dla chłopaka ( aby zwiększyć jego motywacje do działania, a także przepracować jakieś wewnętrzne proboemy), lub dla Was jako pary. Powidzenia.

Witam serdecznie,
Z Twoje opisu wynika, że najprawdopodobniej czujesz się wykorzystywana w związku i nie czujesz się w nim bezpiecznie. Dobrze byłoby abyś na spokojnie spróbowała porozmawiać z nim o swoich oczekiwaniach co do waszego związku. Powiedziała mu co jest dla Ciebie ważne, i poprosiła go aby wyjaśnił Ci co dla niego jest istotne w życiu. Być może Twój chłopak nie czuje się na tyle pewnie aby realizować swoje plany stąd woli siedzieć przed komputerem i grać (bo to jest łatwiejsze). Rozmowa ta miałaby na celu ustalenie czy można zmienić coś w waszym związku. Rozumiem, że Ty chciałabyś wspólnych aktywności, seksu, a żadna z tych rzeczy nie ma miejsca. Jeżeli sytuacja się nie zmieni być może, będziesz musiała zastanowić się na ile chcesz trwać w tym związku i co możesz zyskać a co stracić kończąc tą relację.
Jeżeli nie czujesz się na siłach sama rozmawiać o tym z chłopakiem; masz poczucie bezsensu i bezsilności, może poproś go abyście razem poszli do psychologa psychoterapeuty aby pomógł Wam rozwiązać Wasze problemy. Być może przy okazji takiej wizyty Twój chłopak będzie miał większą szanse sam zobaczyć na czym polega jego problem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Anna Mochnaczewska