Zachowanie bliskiej osoby po przyjęciu tabletek antydepresyjnych

Witam Jestem dziewczyną osoby która jest na oddziale psychiatrii. Od kilku dni dostaje tabletkę antydepresyjną, po której zauważyłam jednego dnia jest pobudzona, aktywna a następnego dnia znużona, w ogóle nie chcę rozmawiać zamyka się w sobie. To normalne zachowanie, czy można jakoś pomóc tej osobie w poprawie samopoczucia, myślenia? Dziękuje za odpowiedź Monika

Dzień dobry,

Na tym etapie leczenia w jakiej znajduje się Pani partner jest to "normalne" zachowanie.
To, co Pani może zrobić, to wspierać bliską osobę w leczeniu.

W początkowej fazie farmakoterapii może tak być. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Dobrze, że lekarze "trafili w leki", skoro zdarzają się te lepsze dni. Pani ma odnosić się do ukochanej osoby normalnie, wspierać i przede wszystkim nie być "zbyt słodką, nadopiekuńczą, nie matkować", ale też nie obwiniać chłopaka o jego zaburzenie.
Pozdrawiam serdecznie,
Jarosław Lenartowicz