Niekontrolowane ataki agresji u bliskiej osoby

Moja matka od lat ma wybuchy niekontrolowanej agresji, bije wówczas (kota, dzieci), wyrzuca domownikom przedmioty. Obecnie chodzi na terapię. Jak możemy jej pomóc?

Warto wspierać ja w jej działaniach, wzmacniać zmianę (czyli zachowania, które Państwo cenią i akceptują), mówić jej o postępach, tym, co się Państwu podoba. Rozmawiać i pytać o jej potrzeby i oczekiwania, to, co mogą Państwo dla niej zrobić. Jasna komunikacja i emocjonalna bliskość jest najczęściej najlepsza droga wspierania psychoterapii.

Witam,
wsparcie motywacji do kontynuacji terapii na pewno będzie pomocne, jednak proszę nie zapominać o sobie i swoich potrzebach.To ważne by osoby doświadczające przemocy zatroszczyły się również o siebie. i swoje zasoby, które ze względu na trudną sytuację, mogą wymagać wsparcia. Może warto byłoby zadbać o wzmocnienie kondycji psychicznej i spotkać się ze specjalistą psychologiem/terapeutą. Na pewno w rejonowej Poradni Zdrowia Psychicznego znajdzie Pani stosowne oparcie.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Witam, może dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z terapii własnej? Podczas niej dowiedziałaby się Pani nie tylko jak można pomóc w tej chwili mamie (która jest już "zaopiekowana" ) ale dostałaby Pani wsparcie, które ze względu na trudną sytuację jest potrzebne również Pani. Pozdrawiam, Monika