Zaczerwieniony przełyk u 22-letniej osoby

Proszę o interpretacje badań: Przełyk zarumieniony w dolnej części. Linia Z na górej granicy fałdów żołądkowych. Wpust rozpulchniony, z polipowato obrzękniętym fałdem; szczelny na wprost i w inwersji. Jezioro śluzowe przezierne. Błona śluzowa żołądka nieznacznie zarumieniona, bez ubytków. Po stosowaniu inhibitorów pompy protonowej jak i diecie wciąż czuje dyskomfort w gardle po posiłkach jak i zgagi. Występuje równiez uczucie odchrząki i ciągnącego bólu w gradle/szyi.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.