Zaczyna swędzieć mnie całe ciało - czy dermatolog coś na to poradzi?

Witam, jestem 23letnim chłopakiem, jakiś czas temu zacząłem od czasu do czasu odczuwać świąd w okolicach krocza i jednocześnie zauważyłem zmiany na stopie z boku pod kostką - czerwone koło. Na penisie pojawiły się zmiany typowe dla grzybicy. Zacząłem stosować na krocze maść klotrimazol i zmiany po około 2 tyg. znikły lecz gdy nie posmaruje któregoś dnia maścią to świąd powraca. A smaruję już jakieś 2 miesiące. Na stopę stosowałem klotrimazol później undofen teraz lamisilat i nic nie pomaga, nic nie znika a każdy lek stosowałem minimum 2-3 tygodnie... Dzisiejszy stan wygląda tak, że na stopie powoli się powiększa, krocza jak nie posmaruję to swędzi, zaczynają swędzieć uda, pachy i pozostałe części ciała lecz nie tak regularnie jak te wymienione... Czy można tego się pozbyć w 100%?
ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować grzybicę skóry, ale aby potwierdzić takie podejrzenie wskazane jest badanie dermatologiczne i ewentualnie badanie mykologiczne.

Grzybica skóry szczególnie uogólniona wymaga wykonania także badań ogólnych. Zazwyczaj oprócz czynnika infekcyjnego na rozwój grzybicy skóry ma wpływ także stan układu odpornościowego.
Świąd może także występować w chorobach innych niż grzybica np chorobach wątroby stąd konieczna jest ocena dermatologiczna problemu.

Po ustaleniu rozpoznania zostanie zlecone odpowiednie leczenie, które powinno być bardziej dostępne niż preparaty dostępne bez recepty.
Wskazana jest konsultacja dermatologiczna.

Redakca abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty