Zakończenie stosowania antykoncepcji - kiedy to zrobić?

Witam! Od 5 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Bardzo przez nie tyję i zdecydowałam się przestać je stosować. Kiedy mogę zakończyć branie tych tabletek? Zostało mi jeszcze 11 tabletek do końca opakowania. Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę stosować tabletki aż do skończenia opakowania (11 dni). Proszę nie ropoczynać kolejnego opakowania pigułek. Proszę zabezpieczać się dodatkowo (np. z użyciem prezerwatywy) od pierwszego dnia, w którym przestanie Pani zażywać tabletki.

Pozdrawiam!