Zalecenia żywieniowe przy zwężeniu tętnicy szyjnej

potrzebne zalecenia żywieniowe przy zwężeniu tętnicy szyjnej migotaniu przedsionków przebytym wylewie 17 lat temu i ostatnio lekkim udarze, nietolerancji aspiryny i pochodnych, waga ok., facet zdolny (156 publikacji!) - proszę o dobrą radę, - jak wyjdzie ze szpitala, co gotować, co kupować dojedzenia, jak sobie radzić, gdy On chce wrócic do pracy, bo to jedo być albo nie być. Kocham go:)

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należy ograniczyć tłuste, smażone potrawy. Zwiększyć ilość kwasów omega - 3 obecnych np.w rybach, można ewentualnie zastosować olej lniany (np.budwigowy), 1 łyżkę dziennie, który również jest źródłem omega-3, nie jest on niestety smaczny więc proponuję go mieszać np z sokiem pomidorowym. Spożywać chude mięso. I oczywiście zwiększyć ilość warzyw w diecie. Zapraszam również do lektury artykułów umieszczonych na naszym portalu, dotyczących zdrowego żywienia http://portal.abczdrowie.pl/zywienie.
Pozdrawiam