Zamknięcie w sobie po przeżyciach traumatycznych

Witam, Po traumatycznych dla mnie przeżyciach (dokładnie 2 lata temu), miałem załamanie nerwowe.Bezsenność od 2 lat i jak też leki psychotropowe. Odstawiłem obecnie Ieki. Mam ogromne problemy w kontaktach z ludźmi. Wcześniej byłem otwartym, uśmiechniętym człowiekiem i miałem dobre relacje z kobietami. Na obecną chwilę od dwóch lat zamknąłem się w sobie, mam problemy z wysławianiem się, w kontaktach z kobietami, ludźmi. Nie ufam nikomu po tym co się stało 2 lata wcześniej. Co mogę z tym zrobić?

Witam serdecznie,
z tego co Pan pisze po traumatycznej dla Pana sytuacji zmienił się Pan, zamknął się Pan w sobie, zmienił się także w kwestii kontaktów z ludźmi, brak Panu do nich zaufania. Tak może się zdarzyć po przeżyciu traumy. Warto pomyśleć o profesjonalnej psychoterapii traumy. Leki zapewne pomagały radzić sobie z objawami po tych trudnych dla Pana przeżyciach. Warto teraz zająć się przyczyną tego wycofania i braku wiary w ludzi jaka wystąpiła u Pana. Warto poszukać dobrego, doświadczonego w tym temacie terapeuty, możliwe zapewne byłoby opcje zarówno terapii indywidualnej jak i grupowej. Jeśli miałby Pan dodatkowe pytania, bądź potrzebował pomocy w znalezieniu dobrego terapeuty, Zachęcam do indywidualnego kontaktu na maila. Pozdrawiam.

Jest to nawrót objawów depresyjnych. Myślę, że warto zgłosić się do psychiatry celem przede wszystkim zdiagnozowania Pańskiego stanu i, ew. zastosowaniu farmako- i/lub psychoterapii. Prawdopodobnie samo to nie minie, szkoda tych dwóch lat, kiedy nie czuł się Pan dobrze. Proszę nie obawiać się poprosić o pomoc specjalistę.