Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zamknięcie w sobie po przeżyciach traumatycznych

Witam, Po traumatycznych dla mnie przeżyciach (dokładnie 2 lata temu), miałem załamanie nerwowe.Bezsenność od 2 lat i jak też leki psychotropowe. Odstawiłem obecnie Ieki. Mam ogromne problemy w kontaktach z ludźmi. Wcześniej byłem otwartym, uśmiechniętym człowiekiem i miałem dobre relacje z kobietami. Na obecną chwilę od dwóch lat zamknąłem się w sobie, mam problemy z wysławianiem się, w kontaktach z kobietami, ludźmi. Nie ufam nikomu po tym co się stało 2 lata wcześniej. Co mogę z tym zrobić?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Kładź się spać wcześniej, a unikniesz depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak godzina snu może wpłynąć na jej rozwój.

Witam serdecznie,
z tego co Pan pisze po traumatycznej dla Pana sytuacji zmienił się Pan, zamknął się Pan w sobie, zmienił się także w kwestii kontaktów z ludźmi, brak Panu do nich zaufania. Tak może się zdarzyć po przeżyciu traumy. Warto pomyśleć o profesjonalnej psychoterapii traumy. Leki zapewne pomagały radzić sobie z objawami po tych trudnych dla Pana przeżyciach. Warto teraz zająć się przyczyną tego wycofania i braku wiary w ludzi jaka wystąpiła u Pana. Warto poszukać dobrego, doświadczonego w tym temacie terapeuty, możliwe zapewne byłoby opcje zarówno terapii indywidualnej jak i grupowej. Jeśli miałby Pan dodatkowe pytania, bądź potrzebował pomocy w znalezieniu dobrego terapeuty, Zachęcam do indywidualnego kontaktu na maila. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Jest to nawrót objawów depresyjnych. Myślę, że warto zgłosić się do psychiatry celem przede wszystkim zdiagnozowania Pańskiego stanu i, ew. zastosowaniu farmako- i/lub psychoterapii. Prawdopodobnie samo to nie minie, szkoda tych dwóch lat, kiedy nie czuł się Pan dobrze. Proszę nie obawiać się poprosić o pomoc specjalistę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy