Płacz i uczucie bezsilności podczas opowiadania o traumatycznym przeżyciu

Witam! Kilka miesięcy temu padłam ofiarą napadu rabunkowego w pracy. Przeżyłam silny stres, jestem na zwolnieniu.Chciałam wrócić do pracy za namową przełożonej,byłam umówiona na kontrolne badania lekarskie blisko miejsca pracy.w przychodni nie mogłam spokojnie mówić o tym co mi się przytrafiło,było mi słabo, płakałam, byłam bezsilna. Nie wróciłam do pracy, nie dałam rady. Jest mi wstyd, dlaczego tak zareagowałam? Jak mogę sobie pomóc. Biorę Escetil, elenium itp. Z góry dziękuję za wskazówki!

Proponuję, aby sięgnęła Pani po książkę "Zrozumieć traumę", która bardzo dobrze opisuje doświadczenia osób po podobnych jak Pani przejściach:
http://www.gandalf.com.pl/b/zrozumiec-traume-poradnik-dla-osob/

Jeśli wspomnienia tamtego zdarzenia wracają do Pani niechciane powodując przy tym silne emocje, to warto również zgłosić się na psychoterapię.

I ostatnia rzecz: ostrożnie z elenium - ten lek bardzo dobrze łagodzi objawy, ale niestety szybko uzależnia...

Pozdrawiam!