Powracające myśli podczas przebywania w miejscu wypadku męża

Witam. Mam 38 lat. W zeszłym roku mój mąż miał wypadek na parkingu centrum handlowego. Potrącił go samochód. Miał rozciętą głowę i złamaną nogę ale na szczęście wszystko się już zagoiło i jest już zdrowy. Problem jest jednak ze mną. Byłam swiadkiem tego wypadku a teraz dostałam pracę tam, gdzie wydarzyło się to nieszczęście. Codziennie widzę to miejsce i wszystko się przypomina. Co mam robić? Proszę o radę. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Alina.

Dzień dobry, prawdopodobnie wypadek pani męża był dla pani traumatycznym zdarzeniem. Przeżywamy traumę nie tylko, gdy jesteśmy uczestnikiem zdarzenia, ale także gdy widzimy, jesteśmy świadkiem takiego wydarzenia. Dla pani było to trudne także z tego powodu, że ucierpiał bliski pani człowiek. Prawdopodobnie z trudem też przychodzi pani uświadomić sobie, że wypadek ten zdarzył się w przeszłości i niebezpieczeństwo już minęło. Pisze pani, że wszystko się przypomina. Mam wrażenie, że przypomina się pani nie tylko sam wypadek, ale też emocje z nim związane, strach, być może przerażenie, bezradność, że nic nie można zrobić, że to się dzieje. Dobrze by było, gdyby mogła pani spotkać się z terapeutą, aby spróbować "przepracować" te emocje i mieć pewność, że zdarzenie to należy do przeszłości. Pozdrawiam

Witam,
To doświadczenie było dla Puści zapewne traumatycznym i warto w takim przypadku zwrócić się do psychoterapeuty w celu poradzenia sobie z tymi przeżyciami.
Można skorzystać z Poradni Zdrowia Psychicznego w Pani miejscowości.
Pozdrawiam,
Agnieszka Balicka