Jak żyć będąc ofiarą molestowania seksualnego?

Mam 22 lata, nie dajĘ sobie rady - ojciec mnie molestował, a ja nadal nie daję sobie z tym rady. Mam męża, dziecko, ale nie potrafię żyć. Moja matka też nie jest bez winy - chciała, żebym przespała się z jej facetem. Nienawidzę tego życia! Chciałabym zamknąć oczy i już nie wstać. Co robić?

Witam!

Przemoc seksualna doświadczana w dzieciństwie, szczególnie ze strony najbliższych osób, pozostawia piętno w umyśle młodego człowieka. Pani próbowała odnaleźć spokój zakładając swoją rodzinę. Jednak przeżycia i emocje z nimi związane wracają, ponieważ nie zamknęła Pani tamtego okresu w swoim życiu. Stąd biorą się trudne emocje, jakich Pani obecnie doświadcza. Narastające problemy oraz powracające wspomnienia przytłaczają Panią i powodują poczucie bezradności i beznadziei.

Powinna Pani jak najszybciej rozpocząć terapię dla osób, które są ofiarami przemocy. Pani sytuację da się poprawić. Może Pani odzyskać radość życia i odnaleźć się w związku z mężem. Musi Pani jednak chcieć coś zmienić. Dlatego też polecam psychoterapię i pracę nad swoimi problemami i przeżyciami. Dzięki temu będzie Pani mogła budować spokojną przyszłość i poczuć się  bezpiecznie w swoim otoczeniu.

Pozdrawiam