Zapalenie bolącego zęba a badanie nasienia

Witam, czy zapalenie bolącego zęba, a dokładnie zęba mądrości, mającego popsute wszystkie kanały i tym samym stan ropny może powodować komórki okrągłe w nasieniu, aglutynację oraz brak upłynnienia? W internecie wyczytałem, że że naukowcy niemieccy uważają, że jak najbardziej...

Witam,ząb jest integralną częścią naszego organizmu.Wszelkie stany zapalne, ropne, zgorzelinowe toczące się w zębach mogą być przyczyną różnych chorób ogólnoustrojowych tzw.chorób odogniskowych jak np:kłębuszkowe zapalenie nerek,zapalenie mięśnia sercowego i wielu innych. W skrajnych przypadkach, kiedy proces przebiega szybko a organizm jest wyczerpany z osłabionym układem odpornościowym może doprowadzić nawet do śmierci.Tak więc proszę nie lekceważyć problemu, udać się do dentysty i przeprowadzić sanację, czyli zrobić porządek w buzi.Życzę powodzenia.Pozdrawiam