Zapalenie gardła od 1,5 miesiąca a wirus HIV

Witam, 15 miesięcy temu miałem kontakt seksualny z kobietą niewiadomego pochodzenia. Teraz od 1.5 miesiąca choruję na zapalenie gardła i żadne antybiotyki mi nie pomagają. Boli mnie gardło mam powiększony prawy migdał na którym był ropień który już zniknął, pozostał tylko ból gardła. Wspomnę że przed bólem gardła miałem grypę a lekarz stwierdził że to lekkie przeziębienie i nie dał mi specjalistycznych lekarstw. Czy moja dolegliwość może być spowodowana wirusem HIV

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy nie są specyficzne dla HIV. W razie wątpliwości proszę się przebadać w kierunku wirusa.