Czy niska temperatura ciała świadczy o HIV?

Czy niska temperatura ciała może świadczyć o HIV? Kilka tygodni temu odbyłem stosunek płciowy z zabezpieczeniem z obcą mi kobieta a od kilku dni dokuczają mi bóle głowy i gardła lecz temperatura waha się między 35.5 a 36.6 a przy HIV powinna być raczej podniesiona? Dodam że raz czuje się lepiej raz gorzej co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pierwsze objawy zainfekowania wirusem HIV są niespecyficzne i trudno je przypisać wirusowi, ponieważ mogą przypominać objawy grypy czy przeziębienia. Czyli możliwe jest wystąpienie bólu gardła, mięśni, ogólne złe samopoczucie (typowe dla grypy) oraz gorączka (zazwyczaj niewysoka). Mogą pojawić się też inne dolegliwości wskazujące na spadek odporności, czyli np. afty. Podobnie jak w przypadku infekcji typowych dla okresu jesienno-zimowego, pierwsze symptomy HIV mijają po tygodniu lub dwóch, dając złudne poczucie powrotu do zdrowia. Więcej informacji odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hiv-poczatki-stadia-objawy.

Obniżona temperatura wskazuje na osłabienie organizmu, co może być typowe dla przeziębienia. Ponieważ nie sposób ustalić z całą pewnością przyczyny Pana samopoczucia, sugeruję wykonanie badań w kierunku wirusa HIV – da to Panu stuprocentową pewność. W przypadku infekcji wczesne rozpoczęcie leczenia jest kluczowe. Jeśli jest Pan zainteresowany, to o badaniach przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hiv-metoda-western-blot.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.