Zapalenie naczyń skóry na podudziach i stosowanie maści Rozex

Witam mój narzeczony zachorował na zapalenie naczyń skóry na podudziach. Dostał na to maść rozex ale leczenie trwa bardzo długo już. Nic poza maścią nie dostał. Jak dlugo trwać może leczenie tego schorzenia i czy jest ten lek dobry na ta chorobe? Są silniejsze? Proszę o możliwie szybka odpowiedz. Dziękuję z góry.

Moim zdaniem narzeczony wymaga diagnostyki reumatologicznej i/lub dermatologicznej potwierdzającej lub wykluczającej chorobę układową, a następnie stosowne leczenie - maść z metronidazolem może nie wystarczyć.