Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie pęcherza po stosunku

itam,  Jestem w związku na odległość, spotykamy się co 3 tygodnie, seks jest intensywny, a raczej był.Od 5 miesięcy po stosunku mam zapalenie pęcherza. Partner się zbadał wszystko ok. Ja ob, krew, posiew moczu, chlamydia, urolog, ginekolog( oprócz nadżerki) -ok. profilaktycznie dostałam, nolicin+furaginum, cicitridina,xyvelam+niemsil po tym zaczeła mnie mrowić łechtaczka, gin. przepisał metronidazol, gynofidazol a pozniej macmiror complex, po tym mrowi dalej+ pochwa jest sucha :( co robic? 
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Daniel Lewczak Urolog
60 poziom zaufania

Infekcje należy diagnozować i leczyć zgodnie z wytycznymi a na pewno przyniesie to pożądany efekt

0
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szsanowna Pani,
W chwili obecnej jest Pani intensywnie leczona. Przyczyny zapaleń pęcherza mogą być różne - również seks dość intensywny.
Podstawa - higiena okoli intymnych - nie przypuszczam aby Pani nie zadbała o to. Ale - pisze Pani o intensywności zbliżenia - w moim rozumieniu - każda wymiana sposobu ( seks analany, oralny, pochwowy - jest to trudny do wykonania prostej czynności - umycia się, w tych miłosnych uniesieniach - ale trzeba o tym pamiętać.
Pomimo, Pani leczenia dodałbym Laktacid ampułki - 2 x dziennie do pochwy.
Pozdrawiam, W. Kawiorski

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy