Zaparcia a stosowanie Tribux

Witam, mam podobno IBS- endoskopia/ badania na nietolerancje i pasozyty /testy alerg. niczego nie wykazaly. Od lat męczą mnie głównie zaparcia(raz dziennie wypróżnienie z trudem), wzdęcia, gazy. Po wypróżnieniu na trochę sytuacja się poprawia, po kolejnym posiłku znowu problemy. Po lekach typu Tribux/Duspatalin (mimo modtyikacji dawek)- organizm domaga się wypróżnienia kilka razy dziennie- jakby jelita za bardzo zostaly pobudzone- dlaczego te leki tak wpływają na mnie zamiast pomagać?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć.